Mianem nieetycznych technik pozycjonowania określa takie działania, które nie są zgodne z zaleceniami osób tworzących strony oraz takie, które nie są akceptowane przez twórców wyszukiwarek. Jedną z takich metod jest nadmierne nagromadzenie słów kluczowych. Innym przykładem nieetycznej techniki jest używanie słów kluczowych, które są niezgodne z treścią. Ukrywanie słów kluczowym pod jakimś tłem lub umieszczenie ich tak, aby były niewidoczne również jest zaliczane do działań nieetycznych w pozycjonowaniu.
Internet jako miejsce autopromocji
Współcześnie internet jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez użytkowników źródłem informacji na prawie każdy temat. W związku z tak dużą i ciągle rosnącą popularnością tego medium, internet stał się również miejscem autopromocji oraz autoprezentacji. Dzięki wszelkiego rodzaju stronom społecznościowym autopromocja siebie i swojej działalności jest ogólnodostępna, każda osoba posiadająca dostęp do internetu może skorzystać z tej metody prezentowania swojej działalności. Pozycjonowanie jest również jednym ze sposobów promowania się, wymaga jednak zatrudnienia specjalnej firmy oferującej taką usługę. W przeciwieństwie do pozycjonowania, autopromocja za pomocą dostępnych social mediów może być przeprowadzona samodzielnie, z mniejszym lub większym skutkiem.
Czy pozycjonując strony warto odpowiednio budować ich strukturę?
Czy pozycjonując witryny internetowe warto zadbać o ich odpowiednią strukturę? Odpowiedź dobrego specjalisty od marketingu internetowego może być tylko jedna : zdecydowanie tak! Budowa strony ma wpływ na jej użyteczność, która to przekłada się na zadowolenie użytkowników i dłuższy czas spędzany na stronie internetowej. Budowa strony to także techniczne aspekty umieszczania na niej treści – struktura nagłówków, nasycenie słowami kluczowymi, umieszczenie słów kluczowych w artykule, generalnie wszystko to, co może mieć wpływ na sukces i co jest istotne z punktu widzenia tak zwanego technicznego SEO.